zakázková výroba
& servis
výroba a prodej
surovin
výroba
rakytníkového oleje
výroba
doplňků stravy

Výroba potravinových doplňků - TOBOLKY

Technologie výroby tobolek je časově náročnější a nákladnější v porovnání s tabletami. Přesto existují suroviny, které nejdou tabletovat. Absolutní novinkou jsou tzv. zapouzdřené (mikro-encapsulované) oleje. V olejích je velmi mnoho účinných látek, které nelze nahradit jinými zdroji, např. vysoce účinný rakytníkový nebo pupalkový či schizandrový olej. V současné době je velký hit – OMEGA 3 : OMEGA 6 (směs nenasycených mastných kyselin) získávané z mořských ryb, kterým vévodí olej z jater žraloků (nahraditelný z rostlinné říše snad jedině čistým rakytníkovým olejem). Všechny tyto oleje dosud bylo nutné plnit do měkkých želatinových kapslí, jejichž výroba se provádí na technologicky náročném zařízení a je tedy nákladná. Navíc se tyto oleje nedají smíchat v jedné kapsli se suchým extraktem či jiným práškem, který není v oleji rozpustný. Toto vše vyřešily až zapouzdřené oleje, které mají vzhled prášku, který se dá plnit do tvrdých tobolek, jejichž plnění je méně náročné a tedy i levnější. I užívání ve formě tobolek je výrazně lepší než polykání oleje či velkých želatinových kapslí. Naprosto ojedinělou a vyjímečnou NOVINKOU na našem trhu bude zapouzdřený olej z plodů rakytníku řešetlákového, kde firma MedinTerra nejen zvládla výrobu 100% oleje, ale rovněž jeho zapouzdření – to znamená převedení oleje na suchý přípravek, vhodný do tobolek či jiných suchých směsí.

Firma Medinterra má v současné době v nabídce tyto tobolky:

SHIITAKE - NOVINKA

(obsah 60 tobolek)

Tobolky Shiitake je bezpečný a velmi účinný doplněk stravy, který pomáhá zlepšovat stav imunitního systému, obnovovat obranný systém těla, napomáhá rychlejší rekonvalescenci a rehabilitaci, poskytovat ochranu proti záření různého původu a konečně prodloužení života (antiaging efekt) svými dalšími vlastnostmi. Beta glukan je také velmi silným antioxidantem s mnohonásobně vyšší vychytávací aktivitou volných radikálů, díky níž pomáhá bojovat proti jejich nežádoucím účinkům na náš organismus.

Doporučené dávkování: 1-2 tobolky denně. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Složení: 150 mg extraktu shiitake se 40% betaglukanů.

PROBIOCID (probio komplex) - NOVINKA

(obsah 60 tobolek)

Unikátní kombinace probiotických kultur nezbytných pro správnou činnost trávícího systému. Přípravek výrazně napomáhá při obnově střevní mikroflóry a urychlení rekonvalescence po léčbě antibiotik a po chemoterapii. Pomáhá potlačovat rozvoj patogenní mikroflóry v trávicím traktu a snižovat hladinu přítomných toxických a karcinogenních látek. Napomáhá podporovat vstřebávání živin, stimulovat peristaltiku střev a vylučovat škodlivých látek. Pomáhá při plynatosti, nadýmání, průjmech a zácpě. Přípravek obsahuje celkem 9,5 miliard bakterií v 1 tobolce.

Doporučené dávkování: 1-2 tobolky denně. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Složení: Bifidobacterium longum 9 mg, tj. 4 mld. buněk, Bifidobacterium bifidum 9 mg, tj. 4 mld buněk, Lactobacilus acidophilus 10 mg, tj. 1,5 mld buněk.

RAKYTNÍKOVÝ OLEJ 30% zapouzdřený

(obsah 60 a 90 tobolek)

Rakytníkový olej je svým působením unikátní přírodní produkt. Přítomné esenciální nenasycené mastné kyseliny (omega 3,6,9), D-alfa tokoferol (přírodní vitamin E) a flavonoidy tvoří z tohoto oleje velmi důležitý doplněk stravy, který pomáhá ochránit Váš organizmus před nepříznivými civilizačními vlivy. Rakytníkový olej má příznivý vliv na zažívací ústrojí, napomáhá snížení “škodlivého” cholesterolu, působit jako silný antioxidant, neutralizovat tzv. volné radikály. Podrobnější popis zevních a vnějších účinků najdete v kategorii Výroba a prodej surovin.

Složení: Rakytník řešetlákový - olej 100% 150 mg, inulín 300 mg v 1 tobolce.

Doporučené dávkování: 2 tobolky za den.

GLUKOSAMIN 650

(obsah 60 a 90 tobolek)

Glukosamin sulfát je přírodní výtažek z těl mořských korýšů, který v organismu pomáhá podporovat regeneraci a tvorbu chrupavky a kloubní tekutiny. Tvorba glukosamin sulfátu obvykle klesá s věkem, chrupavka pak ztrácí pružnost a přestává tlumit nárazy. Glukosamin sulfát pomáhá v chrupavčité tkáni vázat vodu a chránit tak chrupavku před rozpadem. Pravidelné užívání přípravku napomáhá k obnově poškozené chrupavky.

Doporučené dávkování: 2 tobolky za den po dobu 2 měsíců, potom vysadit a opakovat 3x ročně.

Složení: Glukosamin sulfát 650 mg v 1 tobolce.

POZOR!

TOBOLKY jsou povoleny Hlavním hygienikem MZ ČR v Praze.

Žádejte v kamenných obchodech (vaší lékárně, prodejně zdravé výživy), telefonicky 603 251 537 (paní Babincová) nebo emailem objednavky@medinterra.cz

kategorie

tablety

tinktury

oleje

sirupy

tobolky

gely