zakázková výroba
& servis
výroba a prodej
surovin
výroba
rakytníkového oleje
výroba
doplňků stravy

Výroba potravinových doplňků - TINKTURY

Žádejte v kamenných obchodech (vaší lékárně, prodejně zdravé výživy), telefonicky na tel. čísle  603 251 537 (paní Babincová) nebo emailem objednavky@medinterra.cz

LIHOVÉ bylinné extrakty

BRUSINKA (Vaccinium vitis idaea) - NOVINKA

Tinktura obsahuje standardizovaný extrakt brusinky kanadské, který příznivě pomáhá působit zejména v oblasti močového měchýře a močovodů, kde napomáhá zabraňovat vzniku infekcí způsobených mikroorganismy E. coli. Extrakt z brusinky obsahuje mnoho aktivních látek, které pomáhají snižovat přilnavost bakterií ke sliznici močového ústrojí. Bakterie jsou pak vyplavovány s organismu společně s močí. Při pravidelném užívání napomáhá předcházet vzniku opakovaných infekcí močového ústrojí, čímž znatelně snižuje riziko rozvoje urgentní inkontinence. U pacientů s inkontinencí pomáhá brusinkový extrakt zpomalovat rozklad moče a tím zabraňuje vzniku nežádoucího zápachu. Obsah organických kyselin velmi příznivě ovlivňuje kyselost močových cest i sliznice, navozuje správné prostředí a tím účinně zamezuje rozvoji onemocnění močových cest.

KOZLÍK - BALDRIÁNSKÉ KAPKY (Valeriana officinalis) - NOVINKA

Kozlík je účinným pomocníkem při nespavosti, migréně, bolesti hlavy a duševní vyčerpanosti. Přípravek pomáhá podporovat spánek bez nepříjemných vedlejších účinků klasických léků. Napomáhá snižovat dobu usínání a zlepšovat kvalitu spánku. Není návykový. Může pomáhat působit proti strachu, depresi a křečím. Napomáhá podporovat snížení krevního tlaku a snižení bolesti. Doporučujeme kombinaci s některými dalšími přípravky (Medea tablety). Není návykové!

ŽEN-ŠEN (Panax ginseng)

Léčivka dálného východu, která dosáhla největší slávy mezi bylinami. V dnešní době je stále vyhledávanou bylinou a ne nadarmo se mu říká kořen života. Přípravek, který pomáhá snižovat hladinu krevního cukru, posilovat sexuální aktivitu, udržovat normální krevní tlak, urychlovat hojení ran, stimulovat CNS, zvyšovat tělesný výkon. Napomáhá i při potlačení rozvoje arteriosklerózy.

ELEUTEROKOK (Eleuterococcus senticosus)

Další významná léčivka Dálného východu dnes využívána moderní medicínou. Eleuterok je významný adaptogen a harmonizátor. Používá se zejména při fyzickém a psychickém přetížení, protože pomáhá zvyšovat výkon a kondici - vhodné pro sportovce. Napomáhá stimulovat pohlavní orgány, zvyšovat odolnost organizmu při extrémních podmínkách teplo nebo chlad. Napomáhá při projevech stáří, snižovat toxicitu protinádorových léčiv a snižovat citlivost vůči záření. Pomáhá zlepšovat paměť, spánek a snižovat potřebu spánku. Napomáhá při snižování hladiny krevního cukru, odbourávání cholesterolu a zpomalování arteriosklerozy. Může pomáhat při zvyšování odolnosti organizmu zejména v extremních podmínkách (horko, zima).Velmi vhodná kombinace s ostatními stimulátory.

KLANOPRAŠKA čínská (Schizandra chinensis)

Další stimulující rostlina, která je v současné době velmi využívána pro své mimořádné vlastnosti. Pomáhá povzbuzovat nervovou soustavu, stimulovat činnost srdce a dýchání. Velmi významný pomocník pro zvýšení ostrosti zraku zejména při noční jízdě. Napomáhá zlepšovat paměť a snižovat psychickou únavu - vhodné pro studenty. Pomáhá podporovat sníženou potřebu jíst. Může pomáhat při léčbě impotence.

Nevhodné při epilepsii.

GUARANA (Paulinia cupana)

Bylina z Amazonie tradičně využívána pro své povzbuzující účinky, které jsou silnější než je káva, nebo čaj. Slavný lék GEROVITAL pro zpomalení stáří využíval zejména účinku guarany. Přípravek pomáhá příznivě při tělesné a psychické aktivitě. Napomáhá při odstraňování únavy, zlepšování duševního stavu, stimulaci činnosti mozku. Může pomáhat při migréně. Může napomáhat při tlumení infekčních průjmů.

RAKYTNÍK (Hippophae rhamnoides)

Odedávna používaný ve Starém Egyptě a Římě. Má výsostné postavení mezi léčivkami pro své významné biostimulační účinky, pomáhá zvyšovat počet červených krvinek a hladinu hemoglobinu. Je celkově posilující, napomáhá zvyšovat tvorbu trávicích enzymů a žluči. Pomáhá při zvyšování odolnosti organizmu vůči infekci.

ŠIŠÁK bajkalský (Scutelaria baicalensis)

V současné době podrobený výzkumu pro velmi mimořádné vlastnosti, o kterých se v minulosti nevědělo. Je jedním z nejlepších doplňků při nervových obtížích. Velmi dobře napomáhá při navození klidného spánku, při uklidnění a potlačení depresi. Napomáhá při léčbě alkoholismu, odstraňovat z těla jedovaté látky. Může pomáhat uklidňovat nervy a pozitivně účinkovat při hysterii. Šišák také patří mezi moderní imunomodulátory, tj. přípravky, které pomáhají podporovat imunitní systém.

RODIOLA - růžový kořen (Rhodiola rosea)

Rhodiola je odedávna používána pro posílení těla i ducha, pomáhá při depresivních stavech. Používá se i při sexuální slabosti, při nízkém tlaku. Napomáhá příznivě ovlivňovat funkci štítné žlázy a má pozitivní pomocný účinek na vaječníky. Je doporučována jako doplněk při gynekologických a žaludečních obtížích.

TŘAPATKA nachová (Echinacea purpurea)

Stará indiánská léčivka, která našla uplatnění i v Evropě. Extrakt se používá z květů a kořene. Její významné působení napomáhá stimulaci lymfatického systému. Použití je nejvhodnější při chřipkových epidemiích, kdy výrazně napomáhá zvyšovat odolnost organizmu (zejména kořen). Jde o jednu z mála léčivek, která svým působením může pomoci proti virózám. Kapky i tablety našly uplatnění zejména na Západě, kde se z Echinacei vyrábí velká řada přípravků i kosmetických.

Vhodná je kombinace se SIRUPEM - ECHINACEA kořen.

KARMELITSKÉ KAPKY - směs bylin (směs koření)

Tajná receptura pařížských karmelitánů z roku 1711 již není tajemstvím. Směs bylin a koření má vyjímečné účinky při žaludečních problémech. Pomáhá zvyšuje tvorbu žaludečních štáv a podporovat trávení. Dle starých receptur kapky pomáhají navozovat dobrou mysl.

MEDEA kapky - směs bylin (Humulus lupulus, Hypericum perforatum, Melisa officinalis, Lavandula officinalis)

- směs bylin na dobré spaní – meduňka lékařská, třezalka tečkovaná, chmel, která napomáhá zklidňovat nervovou soustavu. Tinktura je vhodná při nervovém vyčerpání, nespavosti, depresivní náladě. Pomáhá navozovat klidný a nepřerušovaný spánek. Možná kombinace s MEDEA SIRUPEM.

OSTROPESTŘEC mariánský (Silybum marianum)

Ostropestřec obsahuje velké množství aktivních látek (silymarinový komplex - silybin, silydianin, silychristin), které s úspěchem napomáhají k ochraně a regeneraci jaterní tkáně (po žloutence, intoxikacích alkoholem, jedy, houbami). Ostropestřec již po staletí pomáhá chránit játra a žlučník před toxickými látkami včetně léků a chemických škodlivin. Napomáhá působit příznivě při jaterních chorobách, hlavně cirhóze a zánětu jater, poruchách trávení, žlučníkových potížích a nechutenství. Velmi účinný pomocník při zmírňování poškození jater alkoholem. Vhodné je podávat ostropestřec jako podpůrný prostředek při dietách a chemoterapii.

MUČENKA (Passiflora incarnata)

Stará indiánská léčivka používaná jako nenávykový pomocník při neklidu, nespavosti, migréně, bolesti hlavy, předrážděnosti a duševní vyčerpanosti. Přípravek pomáhá podporovat spánek bez nepříjemných vedlejších účinků klasických léků. Napomáhá snižovat dobu usínání a zlepšovat kvalitu spánku. Může pomáhat působit proti strachu, depresi a křečím. Napomáhá podporovat snížení krevního tlaku a snižení bolesti. Vhodná při astmatu. Není návykové!

LICHOŘEŘIŠNICE (Tropaeolum majus)

Rostlina je účinným pomocníkem při desinfekci močových cest a respiračního aparátu. Napomáhá očistě močových cest, působí močopudně a příznivě ovlivňuje močové cesty při infekcích.

JINAN dvoulaločný (Ginkgo biloba)

Tento přípravek obsahuje standardizovaný extrakt z listů stromu Ginkgo biloba (jinan dvoulaločný), který napomáhá rozšiřovat krevní kapiláry, podporovat krevní oběh v celém těle (i v periferních partiích jako prsty u rukou a nohou) a blahodárné působit antioxidačně zejména v mozkové tkáni. Extrakt z Ginkgo biloba pomáhá zabraňovat zvýšené agregaci krevních destiček a jejich usazování na stěně cév, což je jedna z příčin zhoršeného prokrvení tkání. Je pomocníkem při přívod kyslíku a výživných látek do tkání lidského organismu a napomáhá je chránit před škodlivými účinky volných radikálů. Přípravek se doporučuje užívat při zvýšené psychické zátěži a stresu (studující, manažeři), starším osobám s poruchou paměti a schopnosti soustředit se, osobám s poruchou periferního prokrvení a mikrocirkulace (studené končetiny), při poruchách vnímání na základě cévní nedostatečnosti, při závratích, ušních šelestech apod.

MÁTOVÉ žaludeční kapky (Mentha piperita + mátová silice)

Starý osvědčený pomocník při tlumení nadýmání a křečovitých bolestí v žaludku. Příznivě napomáhá ovlivňovat tvorbu žluči a snižovat krevní tlak.

POZOR!

Obsah všech tinktur je 100 ml.

Doporučené dávkování pro výše uvedené výrobky je uvedeno na etiketě.

TINKTURY jsou povoleny Hlavním hygienikem MZ ČR v Praze.

Žádejte v kamenných obchodech (vaší lékárně, prodejně zdravé výživy), telefonicky na tel. čísle  603 251 537 (paní Babincová) nebo emailem objednavky@medinterra.cz

kategorie

tablety

tinktury

oleje

sirupy

tobolky

gely