zakázková výroba
& servis
výroba a prodej
surovin
výroba
rakytníkového oleje
výroba
doplňků stravy

Výroba potravinových doplňků - TABLETY

Žádejte v kamenných obchodech (vaší lékárně, prodejně zdravé výživy), telefonicky na tel. čísle  603 251 537 (paní Babincová) nebo emailem objednavky@medinterra.cz


TABLETOVANÉ suché bylinné extrakty

V posledních letech se na světovém trhu léčivých rostlin stále více objevují suché rostlinné extrakty, a to nejen z důvodů jejich vyššího účinku ve srovnání se suchou bylinou, ale také z důvodů ekonomických. Jde o suchý koncentrát vyrobený ze zahuštěného tekutého rostlinného extraktu . Tento suchý, práškovaný extrakt má řadu výborných vlastností, které jej předurčují k moderní výrobě jak lékových forem, tak i potravinových doplňků, kořenících směsí či přírodní kosmetiky.

Tyto suché extrakty na rozdíl od sušených bylin, které se dosud stále používají, mají přesně definované množství účinné látky. A to znamená, že každý extrakt může být vybaven certifikátem a to na obsah účinných látek, ale současně také na limitní obsah těžkých kovů včetně bakteriologického vyšetření na nezávadnost.

Tyto práškované suché extrakty se dobře míchají mezi sebou, ale také např. s vitamíny, minerály, případně s dalšími doprovodnými látkami, které mají např. směs chránit před zvlhnutím, oxidací atd.

Vzhledem k vysoké koncentraci účinných látek při použití suchých extraktů mohou být finální výrobky účinnější než výrobky jako jsou lihové tinktury i extrakty či čajové směsi (samozřejmě ne všechny lihové tinktury, extrakty a zvláště čaje lze nahradit zmíněnými suchými extrakty)

V současné době jsou na světovém trhu téměř všechny běžně používané léčivé rostliny zpracovány do suchých extraktů, a ty se (po smíchání a přesném nadávkování) používají na výrobu tablet a tobolek. Bohužel ne všechny druhy bylin jsou dostupné v podobě suchých extraktů.

Ekonomika výroby při používání suchých extraktů je značně výhodnější než tomu je u tekutých lihových extraktů či tinktur. Tableta či tobolka není zatížena lihovou daní, tak jak lihové extrakty a tinktury a rovněž DPH je v nižší sazbě. Prakticky to znamená, že u zmiňovaných tablet si za nižší cenu koupíte výrobek několikanásobně koncentrovanější z hlediska obsahu účinných látek a navíc s přesným dávkováním. A to tedy ukazuje, že tabletované extrakty jsou pro zákazníka cenově nejvýhodnější.

Firma MedinTerra Brno připravila výrobky, v nichž nahradila vesměs všechny lihové extrakty za tabletované či tobolkové suché extrakty.

Měsíční dávka účinné látky v určeném objemu lihové tinktury se nyní u tablet zvýší na 3 měsíční dávky, a to za stejnou cenu. To právě umožní nižší DPH, oproštění od lihové daně (a třeba je myslet také na to, že pro některé zákazníky je i malá dávka lihu naprosto nepřijatelná). Nutno také třeba zvážit fakt, že cena suchých extraktů je nižší v přepočtu na objem sušené byliny (doprava přes moře, způsob skladování, menší doba použitelnosti). Další výhody - přesné a jednoduché dávkování - mluví o výhodnosti tablet před tekutými lihovými i přípravky. Dávejte proto přednost přípravkům se známým - standardizovaným množstvím účinné látky v atomizovaných extraktech.

Firma MedinTerra Brno nabízí tablety z těchto bylin:

ALOE VERA - NOVINKA (Aloe barbadensis)

Aloe vera pomáhá při regeneračních a čistících účincích na organismus. Napomáhá blahodárným vlivem při poruchách střevní činnosti, podporovat látkovou výměnu, upravovat trávení, zmírňovat kyselost žaludku a pálení žáhy. Pomáhá diabetikům snižováním hladiny cukru v krvi a kardiakům omezováním rizika kornatění tepen.

PROPOLIS - NOVINKA

Propolis je vzácný včelí produkt s významnými biologickými účinky. Přípravek vyniká vysokým obsahem flavonů, vitaminů, minerálů, aminokyselin a tělu dalších prospěšných látek. Výrazné je zejména jeho výpomoc při dezinfekčním působení proti baktériím, virům, kvasinkám na sliznicích, kožním plísním i houbám. Používá se při potížích z nachlazení virového i bakteriálního původu a napomáhá zvýšení obranyschopnosti organismu. Pomáhá příznivě ovlivňovat obsah cukru a tuků v krvi. Doporučuje se jeho užívání zejména v období výskytu chřipek a angín, vhodné je jeho podpůrné působení při užívání antibiotik.

GLUKOSAMIN+MSM - NOVINKA

Glukosamin sulfát je přírodní výtažek z těl mořských korýšů, který v organismu pomáhá podporovat regeneraci a tvorbu chrupavky a kloubní tekutiny. Tvorba glukosamin sulfátu obvykle klesá s věkem, chrupavka pak ztrácí pružnost a přestává tlumit nárazy. Glukosamin sulfát pomáhá v chrupavčité tkáni vázat vodu a chrání tak chrupavku před rozpadem. MSM je přírodním zdrojem síry, která je součástí každé buňky v organizmu. MSM napomáhá boji proti artritidě, bolestem kloubů i kostí, tišit bolest, zmírňovat záněty. Pravidelné užívání přípravku napomáhá k obnově poškozené chrupavky.

TRIBULUS - NOVINKA (Tribulus terrestris)

Extrakt z rostliny Tribulus terrestris pomáhá působit jako přírodní stimulans hladiny testosteronu. Svými účinky napomáhá k podpoře normální hladiny testosteronu, podporovat spermatogenezi, posilovat libido (u obou pohlaví), podporovat nárůst svalové hmoty. Pomáhá též při pozitivním vlivu na obranyschopnost organismu, příznivě ovlivňovat hladinu cholesterolu a vysoký krevní tlak.

BRUSINKA - NOVINKA (Vaccinium vitis ideae)

Tableta obsahuje standardizovaný extrakt brusinky kanadské, který příznivě pomáhá působit zejména v oblasti močového měchýře a močovodů, kde napomáhá zabraňovat vzniku infekcí způsobených mikroorganismy E. coli. Extrakt z brusinky obsahuje mnoho aktivních látek, které pomáhají snižovat přilnavost bakterií ke sliznici močového ústrojí. Bakterie jsou pak vyplavovány s organismu společně s močí. Při pravidelném užívání napomáhá předcházet vzniku opakovaných infekcí močového ústrojí, čímž znatelně snižuje riziko rozvoje urgentní inkontinence. U pacientů s inkontinencí pomáhá brusinkový extrakt zpomalovat rozklad moče a tím zabraňuje vzniku nežádoucího zápachu. Obsah organických kyselin velmi příznivě ovlivňuje kyselost močových cest i sliznice, navozuje správné prostředí a tím účinně zamezuje rozvoji onemocnění močových cest.

MANOSA PLUS - NOVINKA (D-manose)

Manosa plus obsahuje kombinaci přírodních látek - monosacharid D-manosu a koncentrovaný extrakt brusinky, které pomáhají účinně bránit výskytu nežádoucích bakterií v močových cestách a zároveň příznivě působí na činnost močového měchýře. Brusinka kanadská je bohatým zdrojem vitaminů, bioflavonoidů a organických kyselin s osvědčeným a prospěšným účinkem na močové ústrojí. Napomáhá očistě močových cest, působí močopudně a příznivě ovlivňuje močové cesty při infekcích.

KAŠTAN - NOVINKA (Aesculus hippocastanum)

Velmi výkonný pomocník při problémech s křečovými žílami. Kaštan obsahuje především saponiny, escin, kryptoescin, aesculin. Aescin pomáhá podporovat oběh krve v žilách, zpevňovat žilní stěny, snižovat jejich křehkost a lámavost. Navíc napomáhá při odstraňování malých modřinek a otoků, jako důsledků úrazů nebo operací. Vhodně pomáhá při křečových žilách, hemoroidech, otocích dolních končetin, poruchách nadledvinek a mozku, nedostatečném periferním prokrvení, bércových vředech. Pomáhá výrazně snižovat krevní srážlivost a působit spasmolyticky.

ŽEN-ŠEN (Panax ginseng)

Léčivka dálného východu, která dosáhla největší slávy mezi bylinami. V dnešní době je stále vyhledávanou bylinou a ne nadarmo se mu říká kořen života. Přípravek, který pomáhá snižovat hladinu krevního cukru, posilovat sexuální aktivitu, udržovat normální krevní tlak, urychlovat hojení ran, stimulovat CNS, zvyšovat tělesný výkon. Napomáhá i při potlačení rozvoje arteriosklerózy.

ELEUTEROKOK (Eleuterococcus senticosus)

Eleuterok je významný adaptogen a harmonizátor. Napomáhá při snižování hladiny krevního cukru, odbourávání cholesterolu a zpomalování arteriosklerozy. Může pomáhat při zvyšování odolnosti organizmu zejména v extremních podmínkách (horko, zima).

KLANOPRAŠKA čínská (Schizandra chinensis)

Další stimulující rostlina, která je v současné době velmi využívána pro své mimořádné vlastnosti. Pomáhá povzbuzovat nervovou soustavu, stimulovat činnost srdce a dýchání. Velmi významný pomocník pro zvýšení ostrosti zraku zejména při noční jízdě. Napomáhá zlepšovat paměť a snižovat psychickou únavu - vhodné pro studenty. Pomáhá podporovat sníženou potřebu jíst. Může pomáhat při léčbě impotence.

Nevhodné při epilepsii.

GUARANA (Paulinia cupana)

Bylina z Amazonie tradičně využívána pro své povzbuzující účinky, které jsou silnější než je káva, nebo čaj. Slavný lék GEROVITAL pro zpomalení stáří využíval zejména účinku guarany. Přípravek pomáhá příznivě při tělesné a psychické aktivitě. Napomáhá při odstraňování únavy, zlepšování duševního stavu, stimulaci činnosti mozku. Může pomáhat při migréně. Může napomáhat při tlumení infekčních průjmů.

ŠIŠÁK bajkalský (Scutelaria baicalensis)

V současné době podrobený výzkumu pro velmi mimořádné vlastnosti, o kterých se v minulosti nevědělo. Je jedním z nejlepších doplňků při nervových obtížích. Velmi dobře napomáhá při navození klidného spánku, při uklidnění a potlačení depresi. Napomáhá při léčbě alkoholismu, odstraňovat z těla jedovaté látky. Může pomáhat Uklidňovat nervy a pozitivně účinkovat při hysterii. Šišák také patří mezi moderní imunomodulátory, tj. přípravky, které pomáhají podporovat imunitní systém.

RODIOLA - růžový kořen (Rhodiola rosea)

Rhodiola je odedávna používána pro posílení těla i ducha, pomáhá při depresivních stavech. Používá se i při sexuální slabosti, při nízkém tlaku. Napomáhá příznivě ovlivňovat funkci štítné žlázy a má pozitivní pomocný účinek na vaječníky. Je doporučována jako doplněk při gynekologických a žaludečních obtížích.

TŘAPATKA nachová (Echinacea purpurea)

Stará indiánská léčivka, která našla uplatnění i v Evropě. Extrakt se používá z květů a kořene. Její významné působení napomáhá stimulaci lymfatického systému. Použití je nejvhodnější při chřipkových epidemiích, kdy výrazně napomáhá zvyšovat odolnost organizmu (zejména kořen). Jde o jednu z mála léčivek, která svým působením může pomoci proti virózám. Kapky i tablety našly uplatnění zejména na Západě, kde se z Echinacei vyrábí velká řada přípravků i kosmetických.

Vhodná kombinace se SIRUPEM - ECHINACEA kořen.

KOZLÍK lékařský (Valeriana officinalis)

Kozlík je účinným pomocníkem při nespavosti, migréně, bolesti hlavy a duševní vyčerpanosti. Přípravek pomáhá podporovat spánek bez nepříjemných vedlejších účinků klasických léků. Napomáhá snižovat dobu usínání a zlepšovat kvalitu spánku. Může pomáhat působit proti strachu, depresi a křečím. Napomáhá podporovat snížení krevního tlaku a snižení bolesti. Doporučujeme kombinaci s některými dalšími přípravky (Medea tablety). Není návykové!

MEDEA tablety (Humulus lupulus, Hypericum perforatum, Melisa officinalis, Lavandula officinalis)

- směs bylin na dobré spaní– meduňka lékařská, třezalka tečkovaná, chmel, která napomáhá zklidňovat nervovou soustavu. Tablety jsou vhodné při nervovém vyčerpání, nespavosti, depresivní náladě. Pomáhají navozovat klidný a nepřerušovaný spánek. Možná kombinace s MEDEA SIRUPEM.

LICHOŘEŘIŠNICE (Tropaeolum majus)

Rostlina je účinným pomocníkem při desinfekci močových cest a respiračního aparátu. Napomáhá očistě močových cest, působí močopudně a příznivě ovlivňuje močové cesty při infekcích.

JINAN dvoulaločný (Ginkgo biloba)

Tento přípravek obsahuje standardizovaný extrakt z listů stromu Ginkgo biloba (jinan dvoulaločný), který napomáhá rozšiřovat krevní kapiláry, podporovat krevní oběh v celém těle (i v periferních partiích jako prsty u rukou a nohou) a blahodárné působit antioxidačně zejména v mozkové tkáni. Extrakt z Ginkgo biloba pomáhá zabraňovat zvýšené agregaci krevních destiček a jejich usazování na stěně cév, což je jedna z příčin zhoršeného prokrvení tkání. Je pomocníkem při přívod kyslíku a výživných látek do tkání lidského organismu a napomáhá je chránit před škodlivými účinky volných radikálů. Přípravek se doporučuje užívat při zvýšené psychické zátěži a stresu (studující, manažeři), starším osobám s poruchou paměti a schopnosti soustředit se, osobám s poruchou periferního prokrvení a mikrocirkulace (studené končetiny), při poruchách vnímání na základě cévní nedostatečnosti, při závratích, ušních šelestech apod.

ČAJOVNÍK čínský zelený - ZELENÝ čaj (Camellia sinensis)

Zelený čaj pomáhá příznivě ovlivňovat cévy, které napomáhá rozšiřovat a vracet jim pružnost, chránit je před sklerotizací. Napomáhá snižovat svalovou únavu, zlepšovat krevní oběh, snižovat riziko vzniku náhlých příhod mozkových. Pomáhá při termoregulaci - v zimě zahřívá a v létě chladí. Napomáhá při ochraně před ÚV zářením při opalování nebo léčebném ozařování.

OSTROPESTŘEC (Silybum marianum)

Ostropestřec obsahuje velké množství aktivních látek (silymarinový komplex - silybin, silydianin, silychristin), které s úspěchem napomáhají k ochraně a regeneraci jaterní tkáně (po žloutence, intoxikacích alkoholem, jedy, houbami). Ostropestřec již po staletí pomáhá chránit játra a žlučník před toxickými látkami včetně léků a chemických škodlivin. Napomáhá působit příznivě při jaterních chorobách, hlavně cirhóze a zánětu jater, poruchách trávení, žlučníkových potížích a nechutenství. Velmi účinný pomocník při zmírňování poškození jater alkoholem. Vhodné je podávat ostropestřec jako podpůrný prostředek při dietách a chemoterapii.

SPIRULINA (Spirulina platensis)

Spirulina je nejstarší posel z vesmíru na Zemi (3,5 bilionů let) a má velmi široké použití - pomáhá upravovat krevní tlak, snižovat cholesterol, potlačovat vliv škodlivé střevní mikroflory. Ochraňovat játra a ledviny před toxickými látkami, detoxikovat organizmus. Napomáhá podporovat činnost imunitního systému a působit proti řadě alergií. Pomáhá silnému antioxidačnímu působení proti volným radikálům a pozitivně působit při hubnutí. Doporučuje se podávat při léčebném ozařování. Doporučeno pro výkonné sportovce, ale i pro seniory. Spirulina je absolutně netoxická.

POZOR!

Všechny tablety obsahují kromě účinné látky i pomocné složky, které nejsou Vašemu organizmu škodlivé, právě naopak. Mikrokrystalická celuloza či vláknina (inulin) působí příznivě na Vaše zdraví.

Balení obsahuje 90 tablet + bonus 10 tablet, směsi bylin (např. medea) obsahují 60 tablet. 1 tableta = 250 g nebo 600 g (NOVINKY - Kaštan, Tribulus, Brusinka)

Doporučené dávkování pro výše uvedené výrobky: 1 tableta denně (pokud není na etiketě řečeno jinak).

TABLETY jsou povoleny Hlavním hygienikem MZ ČR v Praze.

Žádejte v kamenných obchodech (vaší lékárně, prodejně zdravé výživy), telefonicky na tel. čísle  603 251 537 (paní Babincová) nebo emailem objednavky@medinterra.cz

kategorie

tablety

tinktury

oleje

sirupy

tobolky

gely