zakázková výroba
& servis
výroba a prodej
surovin
výroba
rakytníkového oleje
výroba
doplňků stravy

Výroba potravinových doplňků - SIRUPY

Žádejte v kamenných obchodech (vaší lékárně, prodejně zdravé výživy), telefonicky 603 251 537 (paní Babincová) nebo emailem objednavky@medinterra.cz

Sirupy patří mezi velmi oblíbené potraviny. Bylinné sirupy jsou oblíbené především svojí chuť, a to zejména u dětí, pro které bylinné lihové extrakty nejsou vhodné. Obsah účinných látek je v našich sirupech VYŠŠÍ než u běžných sirupů - z tohoto důvodu jsou sirupy MEDINTERRA účinnější. Sirupy se mohou konzumovat přímo nebo rozpuštěné ve vodě. Zvláště oblíbeným způsobem je však lžička sirupu do horké vody, kdy vznikne chutný a účinný čaj. V současné době firma MedinTerra přináší poměrně ojedinělé druhy sirupů na český trh:

SIRUP ALOE VERA - NOVINKA

Aloe vera pomáhá při regeneračních a čistících účincích na organismus. Napomáhá blahodárným vlivem při poruchách střevní činnosti, podporovat látkovou výměnu, upravovat trávení, zmírňovat kyselost žaludku a pálení žáhy. Pomáhá diabetikům snižováním hladiny cukru v krvi a kardiakům omezováním rizika kornatění tepen.

Dávkování: 10 - 50 ml za den, nejlépe ráno a večer, 1 hod. před jídlem.

SIRUP PROPOLIS - NOVINKA

Propolis je vzácný včelí produkt s významnými biologickými účinky. Přípravek vyniká vysokým obsahem flavonů, vitaminů, minerálů, aminokyselin a tělu dalších prospěšných látek. Výrazně napomáhá při dezinfekčním působení proti baktériím, virům, kvasinkám na sliznicích, kožním plísním i houbám. Používá se při potížích z nachlazení virového i bakteriálního původu a pomáhá zvýšovat obranyschopnost organismu. Pomáhá lokálně tlumit bolesti (např. zubů), příznivě ovlivňovat obsah cukru a tuků v krvi. Doporučuje se jeho užívání zejména v období výskytu chřipek a angín, vhodné je jeho podpůrné působení při užívání antibiotik.

Dávkování: 15 ml za den.

SIRUP JINAN - NOVINKA

Tento přípravek obsahuje standardizovaný extrakt z listů stromu Ginkgo biloba (jinan dvoulaločný), který napomáhá rozšiřovat krevní kapiláry, podporovat krevní oběh v celém těle (i v periferních partiích jako prsty u rukou a nohou) a blahodárné působit antioxidačně zejména v mozkové tkáni. Extrakt z Ginkgo biloba pomáhá zabraňovat zvýšené agregaci krevních destiček a jejich usazování na stěně cév, což je jedna z příčin zhoršeného prokrvení tkání. Je pomocníkem při přívod kyslíku a výživných látek do tkání lidského organismu a napomáhá je chránít před škodlivými účinky volných radikálů.

Přípravek se doporučuje užívat při zvýšené psychické zátěži a stresu (studující, manažeři), starším osobám s poruchou paměti a schopnosti soustředit se, osobám s poruchou periferního prokrvení a mikrocirkulace (studené končetiny), při poruchách vnímání na základě cévní nedostatečnosti, při závratích, ušních šelestech apod.

Dávkování: cca 10 ml nebo kávová lžička 2-3x denně.

SIRUP GREP - NOVINKA

Výtažek z jader grapefruitu (Citrus paradisi) obsahující komplex bioflavonoidů účinně napomáhá zabraňovat množení bakterií, virů a plísní. Přírodní flavonoidy dále napomáhají trávení, očišťovat organismus a posilovat obranyschopnost organismu.

Dávkování: 2x denně 15 ml.

Upozornění: U osob alergických na citrusové plody doporučujeme poradit se s lékařem nebo lékárníkem.

SIRUP BRUSINKA - NOVINKA

Brusinkový sirup obsahuje standardizovaný extrakt brusinky kanadské, který příznivě pomáhá působit zejména v oblasti močového měchýře a močovodů, kde napomáhá zabraňovat vzniku infekcí způsobených mikroorganismy E. coli. Extrakt z brusinky obsahuje mnoho aktivních látek, které pomáhají snižovat přilnavost bakterií ke sliznici močového ústrojí. Bakterie jsou pak vyplavovány s organismu společně s močí. Při pravidelném užívání napomáhá předcházet vzniku opakovaných infekcí močového ústrojí, čímž znatelně snižuje riziko rozvoje urgentní inkontinence. U pacientů s inkontinencí pomáhá brusinkový extrakt zpomalovat rozklad moče a tím zabraňuje vzniku nežádoucího zápachu. Obsah organických kyselin velmi příznivě ovlivňuje kyselost močových cest i sliznice, navozuje správné prostředí a tím účinně zamezuje rozvoji onemocnění močových cest.

Dávkování: preventivně 7,5 ml / den , při potížích 7,5 ml 2 x denně.

SIRUP TŘAPATKA KOŘEN

Kořen třapatky nachové je účinnější než běžně používaný květ nebo nať. Třapatka patří mezi rostliny, které pomáhají povzbuzovat obranný systém organizmu a proto se používá např. v době výskytu chřipek. Kromě toho jsou oceňovány i její podpůrné protivirové účinky.

POUŽITÍ: V době výskytu chřipek se užívá preventivně cca 3-10 ml nebo 1-2 kávové lžičky 2-3x denně.

SIRUP IBIŠKOVÝ

Vnitřní použití byliny je velmi široké. Pomáhá tlumit kašel a tím napomáhá při odeznívání problémů s plícemi a průduškami. Napomáhá očistě močových cest a ledvin. Používá se i při problémech trávicího ústrojí a průjmech. Sirup a horká voda vytvoří dobrý čaj.

POUŽITÍ: cca 3-5 ml nebo kávová lžička 2-3x denně.

SIRUP MEDEA

- na dobré spaní Obsahuje směs bylin – meduňka lékařská, třezalka tečkovaná, chmel, která napomáhá zklidňovat nervovou soustavu. Sirup je vhodný při nervovém vyčerpání, nespavosti, depresivní náladě. Pomáhá navozovat klidný a nepřerušovaný spánek. Používaní sirupu není návykové a můžeme jej používat i u dětí nad 3 roky.

POUŽITÍ: cca 3-5 ml nebo kávová lžička před spaním.

SIRUP RAKYTNÍKOVÝ

Rakytník je velmi významný biogenní stimulátor, napomáhá podporovat imunitní systém, má široký účinek na zažívací ústrojí - pomáhá např. při potížích s žaludečními vředy. Je bohatým zdrojem mnoha vitamínů, minerálních látek, flavonoidů a aminokyselin.

Použití: cca 3-5 ml nebo kávová lžička 2-3x denně zejména u starších.

SIRUP NA ZVÝŠENÍ ODOLNOSTI - IMUNA

Obsahuje směs bylin, které výrazně pomáhají stimulovat organizmus – Ginseng, Eleuterokok, Schizandra, Scutelaria a Aralia. Všechny tyto byliny Dálného východu mají samy o sobě nebo lépe ve směsi výrazné stimulační účinky. Pomáhají stimulovat celý organizmus, zvyšovat odolnost organizmu v extrémních podmínkách. Používají se při psychickém přetížení. Pomáhá zvyšovat výkon, zejména u sportovců. Jsou vhodné pro řidiče. Všechny tyto exotické byliny lze koupit v lihovém extraktu, ale pro obsah alkoholu nejsou vždy vhodné k použití.Sirupy je univerzální formou i pro ty, kteří alkohol nesnáší nebo z různých důvodů nesmí konzumovat.

POUŽITÍ: preventivně cca 3-5 ml nebo 1 kávová lžička 2-3x denně, a to zejména v době stresu nebo přetížení nebo očekávaného zvýšeného výkonu (noční jízda u řidiče, delší duševní nebo fyzická práce, preventivně u starších lidí)

POZOR!

Bylinné sirupy jsou vhodným potravinovým doplňkem. Nelze k nim však přistupovat jako k léčivům nebo namísto léků jej užívat. Své místo mají jako vhodný doplněk, a to zejména při prevenci a stimulaci organizmu.

SIRUPY jsou povoleny Hlavním hygienikem MZ ČR v Praze.

Žádejte v kamenných obchodech (vaší lékárně, prodejně zdravé výživy), telefonicky na tel. čísle  603 251 537 (paní Babincová) nebo emailem objednavky@medinterra.cz

kategorie

tablety

tinktury

oleje

sirupy

tobolky

gely