zakázková výroba
& servis
výroba a prodej
surovin
výroba
rakytníkového oleje
výroba
doplňků stravy

Výroba potravinových doplňků - OLEJE

Žádejte v kamenných obchodech (vaší lékárně, prodejně zdravé výživy), telefonicky 603 251 537 (paní Babincová) nebo emailem objednavky@medinterra.cz

Technologické zařízení, které má MedinTerra Brno k dispozici umožňuje produkovat 100%-ní přírodní oleje. Tyto oleje se získávají z rostlin či jejich plodů extrakční metodou pomocí nepolárního rozpouštědla. Takto získaná surovina je zbavena veškerých reziduí po rozpouštědlech a obsahuje jenom přírodní olej získaný z byliny. Zvládnutí této technologie umožnilo nasadit novou laťku ve výrobě přírodních olejů, jenž je možno používat nejenom ve zředěné formě (vnitrně či zevně), ale i v přírodní kosmetice (humanní i veterinární). Dosavadní postup při získávání přírodních olejů, tj. macerování bylin ve stolním (slunečnicovém) oleji, nepřináší takovou kvalitu (množství, procento obsažených olejů a v nich rozpuštěných účinných látek). Naše technologie umožňuje získat až 100%-ní olej a tuto surovinu potom dále naprosto přesně dávkovat a tedy i říct, jaké konkrétní množství účinných látek je obsaženo v konečném výrobku.

Životní a gastronomické zvyklosti provázející naši moderní dobu bohužel nijak nepodporují konzumaci dostatečného množství nenasycených mastných kyselin. Právě naopak: náš jídelníček je obvykle bohatý na nasycené mastné kyseliny a cholesterol, dále na zpracované rostlinné oleje (v nichž už nenasycené mastné kyseliny nejsou) a na alkohol.

Světová zdravotnická organizace (WHO) považuje esenciální mastné kyseliny za velmi důležité, proto by u dospělých měla podle jejího doporučení 3 procenta denního kalorického příjmu být pokryta nenasycenými mastnými kyselinami. U kojících matek a dětí má tento podíl činit dokonce 5%.

Firma MedinTerra Brno nabízí v současné době tyto oleje:

RAKYTNÍKOVÝ olej

3% (obsah 300 ml)

10% (obsah 100 ml)

25% (obsah 100 ml)

Rakytníkový olej je svým působením unikátní přírodní produkt. Přítomné esenciální nenasycené mastné kyseliny (omega 3,6,9), D-alfa tokoferol (přírodní vitamin E) a flavonoidy tvoří z tohoto oleje velmi důležitý doplněk stravy, který pomáhá ochránit Váš organizmus před nepříznivými civilizačními vlivy. Podrobnější popis zevních a vnějších účinků najdete v kategorii Výroba a prodej surovin.

Složení ve 100 g (obsah 100, 300 ml): rakytníkový olej 10 g, olivový olej 89,5 g, Vit. E 510 mg, beta-karoten 12,5 mg (2 ml oleje obsahují 100% vit. E a 62,5% vit. A doporučené denní dávky).

Složení v 100 g (obsah 100 ml): rakytníkový olej 25 g, olivový olej 75 g, Vit. E 510 mg, beta-karoten 62,5 mg (2 ml oleje obsahují 100% vit. E a 62,5% vit. A doporučené denní dávky).

RAKYTNÍKOVÝ olej s koenzymem Q10

10% (obsah 100 ml)

25% (obsah 100 ml)

Rakytníkový olej je svým působením unikátní přírodní produkt. Přítomné esenciální nenasycené mastné kyseliny (omega 3,6,9), D-alfa tokoferol (přírodní vitamin E) a flavonoidy tvoří z tohoto oleje velmi důležitý doplněk stravy, který pomáhá ochránit Váš organizmus před nepříznivými civilizačními vlivy. Podrobnější popis zevních a vnějších účinků najdete v kategorii Výroba a prodej surovin. Účinky Rakytníkového oleje jsou doplněny výbornými vlastnostmi koenzymu Q10, který má v lidském organizmu dvě základní funkce - za prvé pomáhá ukládat energii do chemických vazeb a za druhé silným antioxidačním účinkem napomáhá vychytávat nežádoucí volné oxiradikály. Vedle těchto základních funkcí má koenzym Q10 schopnost v těle napomáhat blokovat všechny nepříznivé důsledky stresu.

Složení ve 100 g (obsah 100 ml): rakytníkový olej 10 g, olivový olej 88,3 g, koenzym Q10 1,2 g, Vit. E 510 mg, beta-karoten 12,5 mg (2 ml oleje obsahují 100% vit. E a 62,5% vit. A, 20 mg koenzymu Q10 doporučené denní dávky).

PUPALKOVÝ olej 100%

(obsah 100 ml)

Pupalka dvouletá pochází z Jižní Ameriky. Olej se získává lisováním semen za studena obsahuje přes 10 mastných kyselin, především nenasycené (omega-3 kyseliny), a to kyselina olejová (až 12%), kyselina linolová (až 75%), kyselina alfa- a gama-linolenová (obě až 14%). Gama-linolenovou kyselinu si dokáže lidský organizmus vytvořit za předpokladu přítomnosti alfa-linolenové kyseliny, a tak je důležitým prekurzorem pro tvorbu tzv. „prostaglandinů“ (např. PGE1). Pomáhá příznivě ovlivňovat metabolizmus tuků, zrychlovat jejich spalování a zabraňovat jejich ukládání (bránit vzniku obezity). Pomáhá působit proti vzniku kardiovaskulárních chorob. Tento olej je tedy svými účinky určen především pro vnitřní užití.

Upozornění! Nenasycené mastné kyseliny jsou ve zvýšené míře citlivé na působení volných radikálů, jejichž činností získávají škodlivé vlastnosti. Proto doporučujeme každému, kdo užívá ve větším množství pupalkový olej, současně i konzumaci antioxidantů, např. náš Rakytníkový olej 10% či 25%.

Složení ve 100 g (obsah 100 ml): pupalkový olej 100 g, vit. E 510 mg, beta-karoten 12,5 mg (2 ml oleje obsahují 100% vit. E a 62,5% vit. A doporučené denní dávky).

PUPALKOVÝ olej 100% s koenzymem Q10

(obsah 100 ml)

Účinky pupalkového oleje doplňuje koenzym Q10, který má opravdu velmi širokou oblast působení. V lidském organizmu má koenzym Q10 dvě základní funkce - za prvé pomáhá ukládat energii do chemických vazeb a za druhé silným antioxidačním účinkem napomáhá vychytávat nežádoucí volné oxiradikály. Vedle těchto základních funkcí má koenzym Q10 schopnost v těle napomáhat blokovat všechny nepříznivé důsledky stresu.

Složení ve 100 g (obsah 100 ml): pupalkový olej 100 g, koenzym Q10 1,2 g, vit. E 510 mg, beta-karoten 12,5 mg (2 ml oleje obsahují 100% vit. E a 62,5% vit. A, 20 mg koenzymu 10 doporučené denní dávky).

PUPALKOVÝ olej se schizandrou

(obsah 100 ml)

Tato kombinace obsahuje 5% schizandrového oleje (Klanopraška čínská). Schizandra pomáhá proti bolesti, regenerovat játra, patří mezi mimořádné adaptogeny. Další vlastnosti a použití schizandrového oleje najdete v kategorii Výroba a prodej surovin.

Složení ve 100 g (obsah 100 ml): pupalkový olej 95 g, schizandrový olej 5 g, vit. E 510 mg, beta-karoten 12,5 mg (2 ml oleje obsahují 100% vit. E a 62,5% vit. A doporučené denní dávky)

PUPALKOVÝ olej s rakytníkem

(obsah 100 ml)

Výborná kombinace s olejem z Rakytníku řešetlákového (obsah rakytníkového oleje 10%). Rakytník má především příznivé účinky na zažívací ústrojí a pomáhá působí jako silný antioxidant. Vzájemné působení účinků obou olejů vytváří z této směsi výborný prostředek, který Vás bude velmi užitečným pomocníkem při ochráně před nepříznivými civilizačními vlivy.

Složení ve 100 g (obsah 100 ml): pupalkový olej 90 g, rakytníkový olej 10 g, vit. E 510 mg, beta-karoten 12,5 mg (2 ml oleje obsahují 100% vit. E a 62,5% vit. A doporučené denní dávky)

HROZNOVÝ olej

(obsah 300 ml)

Olej z hroznových jader má jedinečné vlastnosti a postavení mezi rostlinnými oleji. Má nejméně nasycených mastných kyselin, žádný cholesterol a sodík. Snáší i vysoké teploty bez nebezpečí vzniku volných radikálů. Naopak hroznový olej má vysokou vyhledávací a zhášecí aktivitu volných radikálů. Pomáhá inhibovat systémy, které rozvíjí zánětlivé procesy a to zejména u sportovců. Napomáhá omezovat tvorbu histaminu, který působí jako nervový jed. Pomáhá zpevňovat krevní kapiláry, omezovat jejich lomivost, omezovat bolesti a otoky nohou, redukovat důsledky stresu a tlumit projevy stárnutí.

Dávkování: 2-3 polévkové lžíce denně možno používat i do salátů.

Složení v 100 g: olej z hroznových jader 95,5 g, 0,5 g vitamin E

POZOR!

Doporučené dávkování u všech zmíněných olejů: 1 malá kávová lžička denně (kromě hroznového oleje).

Všechny OLEJE jsou povoleny Hlavním hygienikem MZ ČR v Praze.

Žádejte v kamenných obchodech (vaší lékárně, prodejně zdravé výživy), telefonicky na tel. čísle  603 251 537 (paní Babincová) nebo emailem objednavky@medinterra.cz

kategorie

tablety

tinktury

oleje

sirupy

tobolky

gely