zakázková výroba
& servis
výroba a prodej
surovin
výroba
rakytníkového oleje
výroba
doplňků stravy

Výroba potravinových doplňků - GELY

Žádejte v kamenných obchodech (vaší lékárně, prodejně zdravé výživy), telefonicky 603 251 537 (paní Babincová) nebo emailem objednavky@medinterra.cz

Firma Medinterra používá pro výrobu kosmetických gelů přírodní suroviny vysoké kvality a účinné látky s ověřeným působením, které spolu s technologickým postupem zaručují kvalitní výrobky. Mnohaletou praxí ověřená konzistence umožňuje snadnou aplikaci gelu na vaši pokožku a ideální působení učinných látek.

TVAROVÁNÍ POSTAVY

STYLING Kakaový gel - zeštíhlující gel

(obsah 350 g)

Kakaový gel patří mezi novinky v oblasti zeštíhlující kosmetiky. Využívá nejnovějších poznatků moderní kosmetiky pro dosažení, podporu a udržení štíhlé linie. Gel obsahuje výtažky z kakaových bobů, které účinně napomáhají stimulovat lipolysu v pokožce a podkoží. Při tomto procesu se triglyceridy, uložené v tukových buňkách, rozkládají na volné mastné kyseliny a glycerol. Tímto způsobem tuková buňka zmenšuje přirozenou cestou svůj objem. Gel je velmi vhodný na místa, kde se chceme zbavit nadbytečného tuku v podkoží. Výborných výsledků se dosahuje při aplikaci na celulitidou postižené oblasti. Výsledkem je štíhlejší tělo a pevnější pleť. Výtažky z kakaových bobů dále zvyšují aktivitu ß –Endorfinů, které se podílejí na přirozené hydrataci pokožky, posilují ochranou bariéru pleti a navozují příjemný pocit.

Podrobnější popis působení můžete nalézt na konci tohoto textu.

Použití: gel je možné nanášet dle potřeby, jemné promasírování krouživými pohyby pokožku lépe prokrví. Doporučujeme aplikovat gel opakovaně, 2-3x denně.

KOREKČNÍ Kofeinový gel

(obsah 350 g)

Kofeinový gel patří rovněž mezi novinky v oblasti zeštíhlující kosmetiky. Díky svému unikátnímu složení s vysokým obsahem přírodního kofeinu tonizuje pokožku, pomáhá redukovat celulitidu a stimuluje mikrocirkulaci, která zlepšuje buněčnou výměnu. Gel je velmi vhodný na místa, kde je třeba redukovat nadbytečný tuk v podkoží. Výborných výsledků se rovněž dosahuje při aplikaci na celulitidou postižené oblasti. Zpevňuje pokožku. Výsledkem je štíhlejší tělo a pevnější pleť. Pro lepší výsledky doporučujeme příslušné partie procvičit.

Použití: gel je možné nanášet dle potřeby na postižené oblasti, jemné promasírování krouživými pohyby pokožku lépe prokrví. Doporučujeme aplikovat gel opakovaně, 2-3x denně.

STYLING Skořicový gel

(obsah 350 g)

Skořicový gel patří mezi tradiční a osvědčené přípravky. Gel obsahuje velmi účinný skořicový éterický olej, který způsobuje místní prohřátí tkáně, a tím zvyšuje odbourávání tukových buněk. Působení skořicové silice je natolik silné, že může vyvolat jemné pálení, případně i lokální zarudnutí kůže. Pro tento účinek se gel používá zejména v místech výskytu pomerančové kůže, v kterých je lokální prohřátí nanejvýš žádoucí. Po masáži se doporučuje určené partie těla procvičit, kdy společně s působením skořicové silice dochází k likvidaci tukových buněk.

POZOR: silice má zahřívací efekt !

Použití: gel je možné nanášet dle potřeby na postižené oblasti, jemné promasírování krouživými pohyby pokožku lépe prokrví. Doporučujeme aplikovat gel opakovaně, 2-3x denně.

STYLING Elastinový gel na tvarování poprsí

(obsah 350 g)

Velmi jemná a účinná péče pro větší pružnost pleti a lepší vzhled prsou. Vysoký obsah elastinu a kolagenu aktivuje kožní tkáň, v důsledku čehož se vytváří více vlastního elastinu a kožní tkáň se pak stává pevnější a pružnější. Gel tak přispívá k celkovému zpevnění tkání, zlepšení pružnosti epidermu a odstraňuje známky povadlé pleti, které dodává jemnost a hladkost. Pro adekvátní účinek přípravku je vhodná dlouhodobější aplikace doplněná speciálními cviky k podpoře prsou.

Použití: gel je možné nanášet dle potřeby na příslušné partie. Doporučujeme aplikovat gel opakovaně, 2-3x denně. Gel je nemastný, díky výborným vstřebávacím vlastnostem nezanechá žádné stopy na oblečení.

TERAPEUTICKÉ GELY

THERAPEUTIC Mentolový gel - masážní na svalové bolesti, zhmožděniny

(obsah 350 g)

Chladivý, nemastný masážní gel s obsahem mentolu osvěží unavené a bolavé svalstvo či končetiny. Jeho aktivní složky pokožku příjemně ochladí a uvolní. Lehce se vstřebává a zanechává příjemný pocit osvěžení. Mentol, který zevně působí jako prostředek potlačující citlivost nervových zakončení, je velmi dobrým a citlivým pomocníkem ke zmírňování bolesti. Vyvolává příjemný pocit chladu, který překryje jiné nepříjemné pocity, jako je svědění, pálení, dráždění nebo mírnější bolest. Gel lze použít pro uvolňující masáž po sportovní nebo fyzické námaze. Mentol napomáhá prokrvení pokožky a uvolnění svalů, při bolestech páteře, kloubů a svalů, preventivně působí proti revmatismu. Dále působí protizánětlivě a tlumí bolesti. Mentolový gel je vhodný při bolestech nohou a k masáži unavených chodidel. Svým působením mentol přináší okamžitou úlevu. Vtíráním gelu na hrudník ulehčují aktivní látky mentolu při průduškových onemocněních, dušnosti, zánětech hrdla, při nachlazení a infekčních onemocněních dýchacích cest.

Použití: gel je možné nanášet dle potřeby na postižené oblasti.

Sport THERAPEUTIC masážní gel

(obsah 350 g)

SPORT GEL je určený na unavené nebo zhmožděné svaly. Je příjemný po namáhavém sportovním výkonu, prokrvuje svalovou tkáň a pomáhá od svalové bolesti. Při zhmožděninách je vhodná kombinace s kostivalovým gelem. Obsažené přírodní rostlinné silice, zejména pak mentolová, eukalyptová a jalovcová, mají blahodárný vliv na regeneraci svalstva. Jalovec zvyšuje prokrvení pokožky, aktivovaný lymfatický systém umožňuje odstraňovat ze svalů toxické látky a urychluje tak jejich regeneraci. Mentol, který zevně působí jako prostředek potlačující citlivost nervových zakončení, je velmi dobrým a citlivým pomocníkem ke zmírňování bolesti. Vyvolává příjemný pocit chladu, který překryje jiné nepříjemné pocity, jako je svědění, pálení, dráždění nebo mírnější bolest. Gel se lehce se vstřebává a zanechává příjemný pocit osvěžení.

Použití: gel je možné nanášet dle potřeby na postižené oblasti.

THERAPEUTIC Zahřívací gel

(obsah 350 g)

Zahřívací GINKGO gel používáme na unavené nebo zhmožděné svaly, ale i při silné svalové námaze na snížení svalového napětí a zmírnění bolesti. Je příjemný po namáhavém sportovním výkonu, prokrvuje svalovou tkáň a pomáhá od svalové bolesti. Při zhmožděninách je vhodná kombinace s kostivalovým gelem. Gel je možné použít i na omrzliny a může pomáhat při revmatických bolestech. Hřejivá masáž je příjemná a dobře působí na prokrvení kůže. Výborné využití je pro cyklisty a další sportovce, kteří trpí chladem během sportovního výkonu. Gel lze aplikovat i před samotným sportem. POZOR! Gel obsahuje mimo éterických olejů i rostlinný výtažek speciální papriky, který způsobuje pálení a proto se důsledně vyvarujte jakéhokoliv kontaktu gelu se sliznicí a okolím oka. Po použití gelu důkladně omyjte ruce!

Použití: gel je možné nanášet dle potřeby na postižené oblasti.

THERAPEUTIC Kostivalový gel - masážní na svalové bolesti, zhmožděniny

(obsah 350 g)

Kostivalový masážní gel patří mezi tradiční a osvědčené přípravky, používané při svalových bolestech a nejrůznějších zhmožděninách. Působí lokálně protidráždivě, zvyšuje buněčnou regeneraci a obranyschopnost. Stimulací buněčné proliferace podporuje tvorbu opěrné tkáně. Používá se i jako podpůrný prostředek při hojení zlomenin, popálenin, obtížně hojících se ran a při léčbě bércových vředů a kožních problémů. Využití kostivalu je velmi široké – je vhodný pro masáže svalů, kloubů a šlach, při únavě, namožení a bolestech. Výrazně podporuje celkovou regeneraci po těžké fyzické zátěži. Pro lepší účinek a vůni je do gelu přidáván eukalyptový olej.

Použití: Gel vtíráme na postižená místa dle potřeby. Pro intenzivnější účinek doporučujeme místo aplikace ovázat a nechat gel působit přes noc. Nepoužívejte na otevřené rány.

PROBLEMATICKÁ PLEŤ

AKNÉ GREP čistící gel

(obsah 350 g)

Akné gel je přípravkem s vysokým obsahem výtažků z grepových jader (Citrus paradisi) určený pro péči o problematickou pleť – akné. Pleťové přípravky s obsahem výtažku z grepových jader patří k novinkám v oblasti pleťové kosmetiky. Aktivní látky obsažené v grepových jádrech obsahují komplex bioflavonoidů zabraňujících množení bakterií, virů a plísní, pleť hydratují a zjemňují. Akné gel pleť dokonale pročistí, zklidní a zhojí. Gel je určený pro denní i noční použití a je zvláště vhodný jako uklidňující a desinfikující medium pro ošetření pleti. Jde o nemastný přípravek.

Použití: naneste malé množství gelu do dlaní, jemně vmasírujte do vlhké pleti obličeje a nechte působit. Následně smyjte vlažnou vodou.

ALOE VERA gel

(obsah 350 g)

Aloe vera gel obsahuje komplex vysoce účinných bioaktivních látek, které poskytují okamžité zklidnění podrážděné pleti po nadměrném slunění, holení aj. Je ideální pro citlivou a problematickou pleť, lze ho použít na zklidnění zarudlé pleti i pod make-up. Nemastná konzistence gelu pomáhá udržovat pleť hydratovanou a pružnou, má zpevňující a vyhlazující účinky. Rychle hojí popáleniny a je tak zvláště vhodný na spálenou kůži od slunce. Snižuje svědění pokožky a používá se i k léčbě ekzémů a vředů.

Použiti: jako denní i noční podkladová hydratace, u velmi mastné pleti lze použít i samostatně jako zklidňující gel po holení, depilaci a epilaci.

TEA TREE OIL PLUS gel

(obsah 350 g)

Pleťové přípravky s obsahem oleje čajového stromu patří k moderní kosmetice, kde účinky aktivního oleje jsou řadu let ověřeny v praxi. TTO kosmetiku je možno označit za vysoce aktivní, která skutečně na Vaší pleti účinkuje a významně ji pomáhá. Olej čajového stromu se používá zejména na ošetření pleti nebo pokožky celého těla. Má významné účinky na problematickou pleť. Vhodné použití je pro doléčení akné. Doporučuje se i pro stárnoucí pleť, kde významně pomáhá pro udržení tolik významné vody, která udržuje pleť mladistvého vzhledu a dobře vypnutou. Účinek gelu je posílen výtažkem z grepových jader, který obsahuje komplex bioflavonoidů zabraňujících množení bakterií, virů a plísní. Gel je zvláště vhodný jako uklidňující a desinfikující medium po depilaci. Gel je určený pro denní i noční použití. Jde o nemastný přípravek.

Použití: gel je možné nanášet dle potřeby na příslušná místa.

TEA TREE OIL gel

(obsah 350 g)

Pleťové přípravky s obsahem oleje čajového stromu patří k moderní kosmetice, kde účinky aktivního oleje jsou řadu let ověřeny v praxi. TTO kosmetiku je možno označit za vysoce aktivní, která skutečně na Vaší pleti účinkuje a významně ji pomáhá. Olej čajového stromu se používá zejména na ošetření pleti nebo pokožky celého těla. Má významné účinky na problematickou pleť. Vhodné použití je pro doléčení akné. Doporučuje se i pro stárnoucí pleť, kde významně pomáhá pro udržení tolik významné vody, která udržuje pleť mladistvého vzhledu a dobře vypnutou. Gel je zvláště vhodný jako uklidňující a desinfikující medium po depilaci a je velmi dobře použitelný i na spáleniny od slunce. Gel je určený pro denní i noční použití. Jde o nemastný přípravek.

Použití: gel je možné nanášet dle potřeby na příslušná místa.

SPECIÁLNÍ GELY

Rašelinový REGENERAČNÍ gel

(obsah 350 g)

Rašelina, huminové kyseliny a jejich společné účinky na pokožku jsou známé delší dobu. Dokladem je existence lázní s rašelinovými koupelemi a léčebnými zábaly. Gel je možné použít jako podpůrný prostředek při revmatických chronických onemocněních pohybového ústrojí a degenerativních onemocněních kloubů, jako je např. svalový a kloubní revmatismus, artróza, poškození plotýnek, poruchy prokrvení periferií, následky nehod, atd. Huminové kyseliny mají blahodárný vliv na problematickou pokožku (lupénka, dermatózy apod.).

Použití: gel aplikujte na postižené místo a pokud je to možné, proveďte zábal, který nechte 30-60 minut působit.

VENUSAN Kaštanový gel

(obsah 350 g)

VENUSAN obsahuje vysoký podíl výtažku z plodů kaštanu. Gel je doporučen zejména při bolestech kloubů, svalů a při otocích kloubů, kdy se netvoří hematomy. K hlavním účinným látkám kaštanového extraktu patří aescin, třísloviny a flavonoidní glykosidy. Tyto složky se podílí na zvyšování elasticity cévních stěn, podporují oběh krve v žilách, a tím snižují jejich křehkost a lámavost. Přípravek doporučujeme rovněž k masážím bolestivých a naražených míst na končetinách v kombinaci s kostivalovým gelem, zejména po sportu. Navíc odstraňuje malé modřiny a otoky, jako důsledky úrazů nebo operací. Působí na křečové žíly.

Použití: vmasírujte takové množství gelu, jaké pokožka absorbuje. POZOR při použití gelu na křečové žíly pouze lehce a bez masírování potírejte postižené místa.

JALOVCOVÝ gel

(obsah 350 g)

Jalovcový gel je využíván díky svým účinkům na pohybový aparát. Zvyšuje prokrvení pokožky a tím napomáhá ošetřit bolestivé svaly (i po sportovním výkonu), unavené končetiny, bolestivé klouby či páteř. Aktivovaný lymfatický systém umožňuje odstraňovat ze svalů toxické látky a urychluje tak jejich regeneraci. Působí proti křečím ve svalech.

Použití: gel je možné nanášet dle potřeby na postižené oblasti. Nepoužívejte na otevřené rány.

STYLING KAKAOVÝ GEL

aktivní zeštíhlující činitel, který přináší rozjasnění vaší nálady

Kakao zná každý jako nedílnou součást zejména čokolády, ale i jiných sladkostí a cukrovinek. Z nutričního hlediska není konzumace těchto potravin vhodná pro udržení štíhlé linie. Ovšem ne každý ví, že látky obsažené v kakau jsou v poslední době používány jako součást nejmodernějších zeštíhlujících kosmetických přípravků. Zdá se Vám to poněkud paradoxní? Není, neboť hlavním zdrojem kalorií v čokoládě není kakao, ale ostatní suroviny (cukr, oříšky, mandle). Prospěšné látky, obsažené v kakau, stimulují lipolysu v pokožce a podkoží. Při tomto procesu se triglyceridy, uložené v tukových buňkách, rozkládají na volné mastné kyseliny a glycerol. Tím tuková buňka zmenšuje přirozenou cestou svůj objem. Podrobněji řečeno - lusky kakaových bobů jsou bohaté na xanthinové báze, zejména theobromin a kofein, u nichž byla prokázána lypolitická aktivita. Tyto látky inhibují v tukových buňkách enzym fosfordiesterázu (PDE), což vede ke zvýšení koncentrace cAMP v buňce, a tudíž aktivují rozpad triglyceridů na mastné kyseliny a glycerol.

Adipocyty (tukové buňky) - metabolický činitel

Adipocyty neboli tukové buňky jsou velikými kulatými útvary, jejichž vnitrobuněčný prostor je vyplněn vakuolami (velkými dutinami), obsahujícími triglyceridy, které tlačí jádro a buněčné organely k okraji buňky. Ty mohou velmi rychle měnit svoji velikost (v rozmezí od 40 do 140 µm). Tukové buňky jsou mnohem více než jednoduché zásobárny, kde je uchováván veškerý kalorický nadbytek. V kontrastu s tím, v co se dlouho věřilo, tukové buňky jsou neustále metabolicky aktivní. Hrají základní roli v regulaci energetické rovnováhy organismu prostřednictvím dvou protichůdných mechanismů:
  • lipogeneze: biosyntéza a ukládání triglyceridů, začíná příjmem cirkulujících mastných kyselin pomocí tukových buněk a transformací glukosy na glycerofosfát.
  • lipolysa: hydrolysa triglyceridů na mastné kyseliny a glycerol. Výsledné mastné kyseliny mohou být znovu eserifikovány do triglyceridů, zatímco glycerol nemůže být tukovými buňkami dále využit.
Lipolysa je řízena několika receptory a enzymatickým systémem:
  • lipasa – enzym, který se účastní degradace tuků
  • cAMP - cyklický adenosin-3´,5´-monofosfát, vzniká z ATP působením membránového enzymu adenylátcyklasy. Zastává důležitou úlohu druhého posla v řadě signálních drah. Působí jako aktivátor enzymů proteinkinas, které fosforylují další enzymy, a tím je aktivují nebo deaktivují. cAMP je hydrolysován specifickými fosfodiesterasami
  • adenylátcyklasa – membránový enzym, který kontroluje syntézu cAMP
  • fosfodiesterasa – enzym, který hydrolysuje cAMP na neaktivní AMP

?-ENDORFINY A LIPOLYSA

Hlavní buňky v podkoží (epidermu) mají stejný embryologický původ jako nervový systém. Z tohoto důvodu jsou také schopné syntetizovat početné mediátory, a obráceně jsou citlivé na početné neuromediátory syntetizované ostatními podkožními nebo nervovými buňkami. ?-endorfiny jsou neuropeptidy, které pochází z prekurzoru opimelanocortinu. Početné studie prokázaly, že ?-endorfiny a jejich receptory µ jsou přítomny uvnitř epidermu, obzvláště v keratinocytech (Bigliardi P.L, et al, 1998).

Tyto neuromediátory jsou pravým „potěšením“ pro molekuly, a jejich uvolnění může být doprovázeno imunomodulačním efektem. V jiných ohledech další studie uvádějí lipolytický efekt ?-endorfinů, závislý na dávce, na izolovaných tukových buňkách (Vettor V., et al, 1993).

Žádejte v kamenných obchodech (vaší lékárně, prodejně zdravé výživy), telefonicky na tel. čísle  603 251 537 (paní Babincová) nebo emailem objednavky@medinterra.cz

kategorie

tablety

tinktury

oleje

sirupy

tobolky

gely